Ndërlidhjet

Komandanti kanadez shpallet fajtor për vrasje, dhunimKomandanti i një baze ajrore të Kanadasë e ka përdorur autoritetin e vet për ta mësuar adresën e një vartëseje, të cilën e ka ngacmuar, brutalisht e ka dhunuar dhe e ka vrarë.

Koloneli Rasel Uilliams, i cili një kohë ishte pilot i kryeministrave dhe madje i Mbretëreshës Elizabeth gjatë vizitës së saj në Kanada në vitin 2005, u shpall fajtor për vrasje.

Ai përballet me dënim të përjetshëm pa mundësi të zvoglimit të dënimit për 25 vjet.
XS
SM
MD
LG