Ndërlidhjet

Presidenti i BE-së në TiranëPresidenti i Bashkimit Evropian, Herman van Rompei po viziton sot Tiranën.

“Vij në Shqipëri me një mesazh inkurajimi për të vazhduar reformat dhe rolin pozitiv që vendi juaj luan në rajon”, tha Van Rompei përmes një deklarate në prag të vizitës.

Takimin e parë ai e zhvillon me kryeministrin Sali Berisha me të cilin do të japë dhe një konferencë për shtyp.

Vizita po zhvilLohet në prag të publikimit të raportit vjetor të progresit të Shqipërisë dhe vendeve të rajonit si dhe shqyrtimit të kërkesës së Shqipërisë për të marrë statusin e vendit kandidat për anëtar të BE-së.
XS
SM
MD
LG