Ndërlidhjet

Protestë kundër ndalimit të veshjeve të përdoruraQindra ukrainas kanë protestuar sot kundër planeve të qeverisë për të ndaluar importin e veshjeve të përdorura. Protestuesit mbanin në dorë parulla si "Ne kemi nevoja për rroba të përdorura" dhe "Mos na merrni punën".

Qeveria në Kiev synon ndalimin e importit të rrobave të përdorura, pasi sipas saj kjo tregti përdoret si mbulesë për kontrabandë malli.
XS
SM
MD
LG