Ndërlidhjet

Plehrat përplasin banorët me policinëProtestuesit në Napoli të Italisë i kanë vënë flakën kamionave të grumbullimit të plehrave dhe një makine, raportojnë mediat italiane. Të njëjtat burime pohojnë se përplasjet e dhunshme me policinë janë përsëritur sërish sot. Një polic ka marrë lëndime të pjesshme.

Protestat lidhen me krizën e plehrave që ka përfshirë qytetin.
XS
SM
MD
LG