Ndërlidhjet

Al Maliki viziton Turqinë në kërkim të aleatëveKryeministri i Irakut Nuri al Maliki po qëndron sot në Turqi si pjesë e turneut rajonal. Al Maliki po kërkon të marrë mbështetjen e vendeve të rajonit që të mund të qëndrojë në pushtet. Al Maliki u takua me presidentin Abdullah Gyl në Stamboll dhe me kryeministrin Rexhep Taip Erdogan në Ankara.

Asnjë parti nuk ka dalë fituese në zgjedhjet e marsit në Irak. Al Maliki dhe aleanca e partive që ai drejton po shohin mundësinë e gjetjes së aleatëve për të qëndruar në pushtet.
XS
SM
MD
LG