Ndërlidhjet

Federata portugeze s'pranon akuzatFederata portugeze e Futbollit ka hedhur poshtë akuzat se ka pasur marrëveshje me Katarin lidhur me kandidaturën për organizimin e kupës së botës në futboll në vitin 2018 dhe 2022.

Portugalia dhe Spanja kanë hedhur kandidaturën si bashkorganizatore të Kupës së Botës 2018, derisa Katari garon për kupën e vitit 2022.

Deklarata vjen pas pezullimit të dy zyrtarëve të FIFA-s të akuzuar për marrje rryshfeti nga mediat britanike.
XS
SM
MD
LG