Ndërlidhjet

Minatorët kilianë kërkojnë drejtësinë në gjykatëShumica e minatorëve kilianë, të cilët u shpëtuan pasi qëndruan më shumë se dy muaj nën tokë, kanë vendosur të ndërmarrin veprim ligjor kundër firmës, e cila është pronare e minierës.

Avokati Edgardo Reinoso tha se 31 nga 33 minatorët e ngujuar, duan të ndjekin rrugën ligjore për të konstatuar përgjegjësinë publike dhe private për 70 ditët që ata i kaluan në minierë.
XS
SM
MD
LG