Ndërlidhjet

Kenia: Shtatë tifozë humbën jetën nga rrëmujaShtatë tifozë të futbollit kanë humbur jetën dhe dhjetra janë lënduar nga rrëmuja në ndeshjen ndërmjet dy ekipeve kryesore të Kenias.

Rrëmuja u krijua në stadiumin kombëtar në Nairobi gjatë ndeshjes ndërmjet klubit Leopard dhe Gor Mahia.

Kreu i ligës keniase të futbollit tha se ai nuk e dinte përse tifozët nuk mundën të hyjnë si duhet në stadiumin, i cili nuk ishte mbushur përplot.
XS
SM
MD
LG