Ndërlidhjet

Venecuela investon në fushat e gazit në IranGjiganti shtetëror i gazit në Venecuelë, "Petroleos de Venezuela SA", planifikon të investojë 780 milionë dollarë në një projekt në fushën e gazit Pars në Iran.

Shefi i projektit Hamid Akbari, tha se marrëveshja është nënshkruar javën e kaluar gjatë vizitës së presidentit së Venecuelës Hugo Çavez në Teheran.

Akbari nuk dha detaje tjera të projektit.

Irani dhe Venecuela nënshkruan 11 marrëveshje në fushën e energjisë.
XS
SM
MD
LG