Ndërlidhjet

Suedia arreston shtetasin turk për terrorizëm



Një shtetas i Turqisë, të cilin autoritetet e Belgjikës e kërkojnë për vepër terroriste, është arrestuar në Suedi dhe pritet vendimi për ekstradimin e tij, njoftoi policia.

"Ai u arrestua në aeroportin ndërkombëtar Arlandi në Stokholm. Policia belge ka lëshuar fletëarrest evropian për të", tha zëdhënësi i policisë, Patrik Peter.

"Ai dyshohet për vepër të terrorizmit. Ky është hetim i Belgjikës", tha Peter, duke mos dhënë detaje tjera.

XS
SM
MD
LG