Ndërlidhjet

Piratët ikin nga anija gjermaneAnija tregtare gjermane "Beluga Fortuna" me 16 anëtarë të ekuipazhit, është liruar pa asnjë shpërblesë, një ditë pasi u rrëmbye nga piratët somalezë.

"Sjellja gjakftohtë e ekuipazhit dhe aksioni i shpejtë i njësiteve të marinës nuk u lanë piratëve asnjë opcion tjetër, përveç që t'a ëndërrojnë shpërblesën prej një milionë dollarëve dhe të ikin", e transmeton Reuters njoftimin nge kompania Beluga me seli në Bremen të Gjermanisë.
XS
SM
MD
LG