Ndërlidhjet

Tarek Aziz dënohet me vdekjeDrejtësia irakiane ka dënuar me vdekje ish zëvendëskryeministrin irakian Tarek Aziz. Lajmi u bë i ditur nga televizioni shtetëror irakian.

Aziz ka qenë një ndër bashkëpunëtorët më të afërt të Sadam Huseinit dhe një nga fytyrat e regjimit në planin ndërkombëtar. Ai është dënuar me varje "për rolin e tij në eleminimin e partive fetare".
XS
SM
MD
LG