Ndërlidhjet

Norvegji: Hakerët e sulmuan Institutin Norvegjez të Nobelit


Raportohet se faqja e Institutit Norvegjez të Nobelit është sulmuar sot nga hakerët.

Mediat kanë raportuar se vizitorët on-line në këtë faqe kanë rrezikuar që ta shkarkojnë virusin Trojan në kompjuterin e tyre.

Zyrtarë të Institutit Nobel thanë se problemet janë zgjidhur shpejtë dhe se më nuk ka rrezik për vizitorët në këtë faqe.
XS
SM
MD
LG