Ndërlidhjet

Vriten pesë militantë pakistanezëForcat pakistaneze të sigurisë njoftojnë se së paku pesë militantë në veriperëndim të Pakistanit janë vrarë nga sulmet e raketave amerikane.

Të njëjtat burime theksojnë të vrarët ishin anëtarë të talibanëve dhe të Al Kaidës, që luftojnë forcat e NATO-s në Afganistan.

Rajoni kufitar afgano-pakistanez njihet si një nga bazat e Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG