Ndërlidhjet

Shembet çatia, vdesin 60 dasmorëNjë zyrtar nga Gjysëm Hëna e Kuqe në Afganistan tha se 60 njerëz e kanë humbur jetën kur është shembur çatia gjatë një dasme në provincën veriore Baglan.

Hamid Niazi, kreu i organizatës, tha se të paktën 40 persona janë plagosur, shumica gra dhe fëmijë.

Guvernatori i provincës konfirmoi se të paktën 40 njerëz kanë vdekur nga shembja e çatisë në shtëpinë tre katëshe.
XS
SM
MD
LG