Ndërlidhjet

Kolera vazhdon të godasë HaitinNumri i viktimave nga kolera në Haiti ka shkuar në 292 persona. Burimet zyrtare pohojnë se 500 të tjerë janë duke u trajtuar në spitale pasi janë prekur nga kolera.

Haiti në shkurt të këtij viti është goditur nga një tërmet i fuqishëm që la qindra mijëra të vdekur e preku miliona të tjerë duke i lënë të pastrehë. Pjesa më e madhe e tyre janë ende duke jetuar në kampe, çfarë ka rritur dhe rrezikun e përhapjeve të sëmundjeve ngjitëse.
XS
SM
MD
LG