Ndërlidhjet

Kërcënohet gazetarja ruseZarema Gasanova, gazetare televizive në Dagestan të Rusisë, tha se është kërcënuar nga policia për shkak të punës së saj. Ajo ka raportuar për keqtrajtimin e policisë dhe shkeljet e të drejtave të njeriut nga forcat e rendit. “Do ta këpusim gjuhën dhe do të qëllojmë” është një nga mesazhet që ajo ka marrë ne telefonin e saj mobil.

Dagestani është një nga republikat e Federatës Ruse që është përfshirë në betejën kundër militantëve islamikë.
XS
SM
MD
LG