Ndërlidhjet

SHBA sanksionojnë 37 kompani që bashkëpunojnë me IraninShtetet e Bashkuara u vendosën sanksione dhjetra kompanive në Evropë, të cilat pretendohet se janë të përziera me një kompani transportuese iraniane.

Departamenti i Thesarit tha se 37 kompanitë me seli në Gjermani, Maltë dhe Qipro, janë pronë apo kontrollohen në emër të kompanisë transportuese iraniane IRISL dhe filialave të saj.

Sanksionet poashtu kanë shënjestruar pesë individë iranianë.
XS
SM
MD
LG