Ndërlidhjet

Indonezi: Mbi 300 të vdekur nga cunami dhe vullkaniBilanci i të vdekurve nga cunami dhe vullkani në Indonezi ka shkuar në më shumë se 300.

Zyrtarët thanë se të paktën 282 njerëz janë konfirmuar të vdekur ndërsa rreth 400 ende konsiderohen të zhdukur nga vala e cunamit që fshiu disa fshatra në ishujt Mentavi, pas tërmetit me fuqi 7.5 prej shkallë.

Ndërkohë, bilanci i të vdekurve është rritur në 30 nga shpërthimi i vullkanit në ujdhesën Java.
XS
SM
MD
LG