Ndërlidhjet

Pakistan: 7 militantë të vrarë nga raketa amerikaneZyrtarët e sigurisë në Pakistan thanë se në një sulm amerikan në rajonin fisnor të Pakistanit afër kufirit afgan janë vrarë të paktën shtatë militantë.

Tre arabë dhe një shtetas afgan janë në mesin e të vdekurve.

Sulmi i kryer me dy raketa nga aeroplani pa pilot, kishte si cak një ngrehinë në Vaziristanin Verior, bastion i njohur i luftëtarëve të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG