Ndërlidhjet

Zëri në audiokasetë është i Bin LadenitZyrtarët francezë besojnë se bëhet fjalë për një mesazh të Bin Ladenit në audiokasetën që ka mbërritur në televizionin Al Xhazira.

Televizioni morri një audiokasetë ku kreu i rrjetit terrorist Bin Laden kërcënonte me vrasjen e qytetarëve francezë për shkak të rolit të Parisit në Afganistan dhe miratimit të ligjit kundër ferexhesë. Vërtetësia e audiomesazhit fillimisht nuk ishte vërtetuar.
XS
SM
MD
LG