Ndërlidhjet

Rusia shënon rekord në eksportin e armëveEksportuesi më i madh i armëve në Rusi, Rosoboronexport, pret të shesë armë në një vlerë prej 10 miliardë dollarësh gjatë këtij viti. Kjo shifër është më e larta që ka shënuar ndonjëherë kjo kompani, e cila është në pronësi të shtetit. Vitin e kaluar kompania shiti armë në vlerë prej 8.5 miliardë dollarë.

Në mesin e marrëveshjeve që kanë ndikuar në rritjen e eksportit të armëve ruse është dhe shitja e aeroplanëve luftarakë Sukhoi në Indi.
XS
SM
MD
LG