Ndërlidhjet

Kanadaja ndërpret raportet me PenjaninQeveria kanadeze njoftoi se ka kufizuar raportet me Korenë e Veriut dhe po ndërpret marrëdhëniet dypalëshe tregtare. Vendimi i Kanadasë vjen pas mbytjes së një anije luftarake jugkoreane nga një torpedo e Penjanit në pranverën e këtij viti.

Hapat e fundit janë “mesazh i qartë për qeverinë e Koresë së Veriut se veprimet agresive nuk do të tolerohen”, deklaroi ministri i jashtëm kanadez.
XS
SM
MD
LG