Ndërlidhjet

Shpërthim vullkanesh në RusiDy vullkane kanë shpërthyer në gadishullin rus të Kamaçkës, në lindjen e largët. Si pasojë një qytet është mbuluar nga hiri vullkanik dhe shumë fluturime kanë devijuar trajektoren e zakonshme.

Kamaçka që zgjatet në Paqësor është strehë e disa vullkaneve aktive.
XS
SM
MD
LG