Ndërlidhjet

Polonia dhe Rusia nënshkruajnë marrëveshje për gazinPolonia dhe Rusia nënshkruan sot një marrëveshje për dërgimin e gazit natyror rus deri në vitin 2022.

Marrëveshja, e cila u konkludua pas më shumë se një vit të bisedimeve dhe duhet të miratohet nga Komisioni Evropian, parasheh dërgimin e sasisë së gazit prej 10 miliardë metra kub deri në vitin 2022.

Vlera mesatare vjetore e kontratës vlerësohet të jetë rreth 3 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG