Ndërlidhjet

Bagdad: Fluturimi i parë komercial në Evropë pas 20 vjetëshAeroplani Airbus A319 i kompanisë franceze Aigle Azur do ta bëjë fluturimin e parë komercial nga Bagdadi për në Evropën perëndimore pas 20 vjetësh.

Aeroplani do të niset nesër në orën 23.30 nga Parisi me ministren e Tregtisë, Ane-Mari Idrak dhe 40 biznesmenë francezë në bord, ndërsa pesë orë më vonë do të aterojë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG