Ndërlidhjet

Gjeorgji: Arrestohen 20 të dyshuar si spiunë rusëPolicia e Gjeorgjisë raportohet se ka arrestuar një numër personash, të cilët dyshohen se kanë spiunuar për Rusinë.

Agjencia Reuters transmetoi se 20 vetë janë arrestuar për dhënien e informatave sekrete Moskës.

Ministria e Brendshme nuk i mohoi dhe as konfirmoi raportet, ndërsa zëdhënësi Shota Utiashvili tha se njoftimi zyrtar do të bëhet javën që vjen.
XS
SM
MD
LG