Ndërlidhjet

Nigeri: Zbulohet dërgesë armësh nga IraniNjë dërgesë ilegale e armëve me raketa dhe granata që u zbulua këtë javë në Nigeri ishte ngarkuar në Iran nga një tregtar iranian.

Kompania franceze e cila operon anijen, tha sot se kontejnerët ishin ngarkuar në Bandar Abas, port jugor në Iran, dhe ishin shkarkuar në Lagos në korrik.
XS
SM
MD
LG