Ndërlidhjet

Arrestohen 34 mafiozë në KalabriPolicia italiane arrestoi sot në rajonin e Kalabrisë 34 persona të dyshuar si anëtarë të rrjetit mafioz "Ndrangheta".

Të arrestuarit akuzohen për zhvatje, mitmarrje, plagosje dhe dëmtime gjymtyrësh të individëve, me qëllim që t'iu marrin para.
XS
SM
MD
LG