Ndërlidhjet

Vriten 30 militantë në AfganistanNATO-ja raporton se 30 kryengritës janë vrarë gjatë natës, derisa ata përpiqeshin të bastisnin një qendër të ushtrisë në lindje të Afganistanit.

Pesë ushtarë të koalicionit janë plagosur gjatë përleshjes. Trupat shumëkombëshe kërkuan dhe ndihmën e forcës ajrore, e cila u bë pjesë e operacionit.
XS
SM
MD
LG