Ndërlidhjet

Berisha i përgjigjet PS-së të hënënPartia Demokratike do të japë përgjigjen të hënën lidhur me kërkesat e Partisë Socialiste paraqitur në tryezën e reformës zgjedhore. Lajmi u bë i ditur nga kryeministri Sali Berisha.

Berisha ka theksouar se propozimi dhe kërkesat e opozitës po shqyrtohen me seriozitet dhe kujdes.

Opozita në Shqipëri vazhdon të mos marrë pjesë rregullisht në Kuvend dhe ka vënë kushte për reformën zgjedhore për zgjedhjet lokale të vitit 2011 me zbardhjen e të vërtetës për votimet parlamentare të 2009-ës.
XS
SM
MD
LG