Ndërlidhjet

Kroacia vazhdon rënien ekonomikeKroacia edhe këtë vit do të shënojë rënie ekonomike në vlerë prej 1.9%, pasi vendi është goditur rëndë nga recesioni. Rënia e sivjetshme ekonomike është më e ulët se ajo e vitit të kaluar që ishte 5.8%.

Kroacia përballet me defiçit të thellë dhe me rritje borxhit ndërkombëtar e të brendshëm.
XS
SM
MD
LG