Ndërlidhjet

SHBA, Britania e Arabia Saudite, bashkë kundër Al KaidësPresidenti amerikan, Barak Obama ka zhvilluar biseda telefonike gjatë ditës me mbretin e Arabisë Saudite dhe kryeministrin britanik. Pakot e mbushura me lëndë shpërthyese e të destinuara për në SHBA ishin në qendër të bisedave, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

Zyrtarët amerikanë kanë falenderuar dhe vlerësuar rolin e zyrtarëve sauditë të sigurisë për ndihmën e dhënë për zbulimin e rasteve.
XS
SM
MD
LG