Ndërlidhjet

Tirana me strategji për njohje të reja për KosovënÇështja e lobimit për njohje të reja për Kosovën është përcaktur si përparësi e diplomacisë së Shqipërisë, deklaroi Edmond Haxhinasto.

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë tha se "jemi duke përpunuar një strategji konkrete, specifike për të gjithë çështjet ku ne mund të kontribuojmë dhe për të gjithë ato vende ku ne mund të lobojmë dhe mund të kemi efikasitet konkret".
XS
SM
MD
LG