Ndërlidhjet

Stamboll: Sulm vetëvrasës, 15 të plagosur


Në një sulm në qendër të Stambollit janë plagosur 6 civilë dhe 9 policë, ka bërë të ditur policia turke.
Shefi i policisë së Stambollit, Husein Xhapkin, ka thënë se supozohet që kemi të bëjmë me një sulm vetëvrasës. Ai nuk ka thënë nëse sulmuesi ka vdekur.
Sulmi është bërë në sheshin qendror Taksim, që çdo ditë vizitohet nga dhjetëra mijëra njerëz.
XS
SM
MD
LG