Ndërlidhjet

Shpërndahet Kuvendi, zgjedhjet më 12 dhjetor


Ushtruesi i detyrës së presidentit, Jakup Krasniqi, ka shpërndarë Kuvendin e Kosovës dhe ka shpallur zgjedhjet e parkohshme më 12 dhjetor të këtij viti.

Ky veprim erdhi pas votimit të mocionit të mosbesimit të Qeverisë në Kuvendin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG