Ndërlidhjet

Kryeministri turk në Kosovë


Kryeministri i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, po viziton Kosovën. Ai do të takohet me kryeministrin në largim, Hashim Thaçi dhe presidentin në detyrë, Jakup Krasniqi.

Kryeministri turk gjatë vizitës dyditëshe në Kosovë do të vizitojë edhe Prizrenin, ku do të marrë pjesë në një seancë solemne të Kuvendit Komunal të këtij qyteti.
XS
SM
MD
LG