Ndërlidhjet

Çekia i shton trupat në AfganistanDhoma e ulët e parlamentit të Çekisë e ka miratuar shtimin e trupave të misionit ushtarak në Afganistan nga 535 në 720 trupa.

Shtimi i trupave për vitin e ardhshëm u miratua javën e kaluar në Senat.

Trupat çeke në kuadër të ISAF-it në Afganistan janë të përfshira në prohjektet e rindërtimit, trainimet ushtarake, operacionet speciale dhe transportin me helikopterë.
XS
SM
MD
LG