Ndërlidhjet

Rasmusen: NATO dhe Rusia ta harrojnë të kaluarënSekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fog Rasmusen i ftoi sot në Moskë Rusinë dhe NATO-n që t'i harrojnë "shpirtërat e së kaluarës".

Rasmusen i bëri këto komente në prag të samitit të aleancës në Lisbonë.

"Mendoj se samiti do t'i dërgojë porosi të qartë popullit rus. NATO nuk e konsideron Rusinë armik, por partner të rëndësishëm strategjik", tha Rasmusen pas bisedimeve me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov.
XS
SM
MD
LG