Ndërlidhjet

Ivanov: Problemi me Greqinë është pengesa e vetme për MaqedoninëPresidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov deklaroi sot se "problemi me Greqinë" është pengesa e vetme për Maqedoninë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian dhe në NATO.

Pas takimit në Podgoricë me presidentin malazez Filip Vujanoviq, Ivanov tha se Maqedonisë do t'i përgjigjej që në rastin e kontestit Shkup-Athinë për emrin e Maqedonisë, të veprohej si në rastin e kontestit territorial kroato-slloven.
XS
SM
MD
LG