Ndërlidhjet

Polonia kërkon t'i japë fund misionit ushtarak në AfganistanPolonia dëshiron që misioni ushtarak i saj në Afganistan të bëhet mision trainues në vitin 2012, dhe si i tillë të përfundojë në vitin 2014.

Njoftimi i presidentit polak Bronisllav Komorovski u bë para samitit të NATO-s, i cili në 19-20 nëntor mbahet në Lisbonë.

Polonia ka rreth 2.600 ushtarë në Afganistan në kuadër të misionit të NATO-s.
XS
SM
MD
LG