Ndërlidhjet

Tadiq do vizitojë memorialin e krimeve serbe në KroaciPresidenti i Serbisë Boris Tadiq do të vizitojë sot Kroacinë, si dhe memorialin e kroatëve të vrarë nga serbët gjatë luftës.

Tadiq pritet të vendosë kurorë me lule në Ovçara afër qytetit Vukovar, ku rreth 260 jo serbë u nxorrën nga spitali dhe u ekzekutuan pasi forcat serbe e pushtuan qytetin në nëntor, 1991.

Tadiq do të shoqërohet nga presidenti kroat Ivo Josipoviç.
XS
SM
MD
LG