Ndërlidhjet

Zbulohet tuneli 550 metra në kufirin e Kalifornisë dhe MeksikësAutoritetet e Shteteve të Bashkuara dhe të Meksikës thanë se kanë zbuluar një tunel trafikimi të gjatë 550 metra që lidh Kaliforninë jugore me shtetin meksikan Tihuana.

Gjatë kërkimeve, zyrtarët thanë se agjentët e drogës kanë konfiskuar edhe mbi 20 tonë marihuanë, e cila mund të vlejë miliona dollarë.

Zyrtarët thanë se tuneli nëntokësor i lidhte depot në të dy anët e kufirit.

Tihuana konsiderohet porta kryesore për hyrjen ilegale të drogës nga Meksika në Kaliforni.
XS
SM
MD
LG