Ndërlidhjet

Erdogan e vazhdon vizitën në KosovëKryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, sot e vazhdon ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë.

Të mërkurën, Erdogan tha se dialogu Prishtinë-Beograd dhe zgjedhjet e 12 dhjetorit do të ndikojnë në njohjet e reja të Kosovës.

Kryeministri turk poashtu tha se Turqia është e gatshme të luajë çfarëdo roli në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë.

Sot Erdogan do të shpallet doktor nderi nga Univerisiteti i Prishtinës.
XS
SM
MD
LG