Ndërlidhjet

Anulohet fluturimi i A380 për shkak të defektit në motorKompania ajrore "Qantas" në Singapor njoftoi se e ka anuluar fluturimin e aeroplanit më të madh të udhëtarëve A380 pas një incidenti, ku njëri motor pati probleme dhe nxiti uljen e detyrueshme të aeroplanit.

Zyrtarët thanë se aeroplani me rreth 460 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit pati probleme në njërin nga katër motorët e tij pasi fluturoi nga aeroporti i Singaporit për në Sidnej të Australisë.
XS
SM
MD
LG