Ndërlidhjet

NASA: "Discovery" i gatshëm për lansimNASA do të përpiqet ta lansojë anijen kozmike "Discovery" në misionin në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Ky do të jetë fluturimi i 39-të dhe udhëtimi i fundit për anijen "Discovery".

Lansimi është paraparë për orën 20.29 sipas kohës së Evropës Qendrore.

Lansimi u shty dy herë për shkak të disa çështjeve teknike, por ai sërisht mund të shtyhet nëse nuk përmirësohen kushtet e motit në Floridë.
XS
SM
MD
LG