Ndërlidhjet

Serbia mbështet serbët e Bosnjës



Serbia do të vazhdojë të mbështesë Republikën Serbe të Bosnjës dhe udhëheqjen e saj, deklaroi Vuk Jeremiç.

Ministri i Jashtëm serb ka qëndruar të mërkurën në Banja Llukë ku u takua dhe i uroi zgjedhjen si president Millorad Dodikut.

Partitë serbe të Bosnjës para takimit me Dodikun kishin miratuar një platformë të përbashkët rreth Kosovës, ku mbështesnin integritetin dhe qëndrimin e Beogradit.
XS
SM
MD
LG