Ndërlidhjet

Dështon 16 herë votimi për kryeministrin



Parlamenti në Nepal dështoi për të gjashtëmbëdhjetën herë të zgjedhë kryeministrin. Nga dorëheqja e kryministrit në qershor të këtij viti, Ram Çandra Poudel ka qenë kandidati i vetëm gjatë të gjitha përpjekjeve për miratim.

Nepali po vuan nga mungesa e miratimit të buxhetit dhe nga lënja përgjysmë e bisedimeve paqësore me rebelët maoistë.
XS
SM
MD
LG