Ndërlidhjet

Kreu i EULEX-it viziton veriunShefi i EULEX-it, Xavier dë Marnak, po viziton paraditen e sotme veriun e Mitrovicës. Kjo është vizita e tij e parë në veri që nga ardhja në krye të misionit evropian për rend dhe ligj.

Marnak do të shoqërohet gjatë vizitës nga lehtësuesi i BE-së për veriun, ambasadori italian, Mikele Xhifoni.

Marnak e Xhifoni do të zhvillojnë dhe një takim me mediat në Shtëpinë e BE-së, që gjendet në pjesën veriore të Mitrovicës.
XS
SM
MD
LG