Ndërlidhjet

Erdogan: Turqia në 2023 në grupin e 10 ekonomive më të fortaTurqia në vitin 2023 do të hyjë në grupin e 10 ekonomive më të forta në botë, deklaroi kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan.

Ai theksoi se Turqia mund ta arrijë këtë qëllim, sepse investon në arsimin dhe fushën e hulumtimeve dhe të zhvillimit.

Erdogan ka shtuar se Turqia është e para në Evropë me shkallën e rritjes ekonomike.
XS
SM
MD
LG